Чи є підставою для відмови у реєстрації кандидата той факт, що він є членом однієї партії, але балотується від іншої?



ЗАПИТАННЯ:
Чи може бути зареєстрований кандидат у депутати селищної ради (кількість виборців від 10 тис.), якщо він зареєстрований в юстиції головою районного осередку політичної партії, балотується по списку іншої політичної партії, яка не висуває список? Чи це є підставою для зняття з реєстрації даного кандидата?
ВІДПОВІДЬ: 

Може, але за певних умов.
Згідно ст.6 Закону України "Про політичні партії в Україні" громадянин України має право в будь-який час зупинити чи припинити своє членство в політичній партії шляхом подання заяви до відповідних статутних органів політичної партії. Членство в політичній партії зупиняється чи припиняється з дня подання такої заяви та не потребує додаткових рішень. З цього ж дня припиняється перебування громадянина України на будь-яких виборних посадах в політичній партії.
Тому, якщо в ТВК надійшла така інформація від органу юстиції, то рекомендуємо запросити на засідання ТВК таку особу під час розгляду питання про її реєстрацію, з'ясувати ситуацію, і лише після цього приймати рішення.
За інших умов членство в іншій партії на момент висування є підставою відмови в реєстрації, оскільки було порушено порядок висування (ч.2 ст.219 Кодексу)
Більше інформації з цього питання можна знайти:

- в матеріалах навчальної теми 13 ''Висування та реєстрація кандидатів на місцевих виборах''

- у розділі "Висування та реєстрація кандидатів на місцевих виборах" на стор.95 навчального посібника для членів ТВК на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року


№ статті: 359
Опубліковано: 2020-09-26 05:19:10
Останнє оновлення: 2020-09-26 05:19:10

Посилання: /kb/article.php?id=359