ВСІ РОЗДІЛИ » Кілька розділів

21.7. Особливості порядку виготовлення виборчих бюлетенів для проведення повторного голосування


21.6. Повторне голосування: особливості роботи зі списками виборців на спеціальній ВД


Скорочення:
Виборчий бюлетень – ВБ;
Багатомандатний виборчий округ – БВО;
Одномандатний виборчий округ – ОВО;
Територіальна виборча комісія – ТВК;
Дільнична виборча комісія – ДВК.

До ВБ для повторного голосування включаються:

- кандидати у депутати в багатомандатному виборчому окрузі,
- кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, які за результатами голосування на відповідних виборах набрали найбільшу і водночас однакову кількість голосів виборців (ч.3 ст.281 Кодексу),
або
- два кандидати на посаду міського голови, (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше), які за результатами голосування у день виборів отримали найбільшу кількість голосів виборців і жоден з них не отримав на свою підтримку більше половини голосів виборців, які взяли участь в голосування (ч.4 ст.281 Кодексу).

До ВБ не включаютьсякандидати, які після дня голосування відмовилися від балотування.

Загальні вимоги до ВБ з місцевих виборів детально описані у ст.240 Кодексу та в навчальній темі "15.1. Вимоги до виборчого бюлетеня з місцевих виборів".


Вищезазначеною Постановою затверджено кольори ВБ:

- з виборів сільського, селищного, міського голови - світло-рожевого кольору;
- з виборів депутатів міської ради- світло-жовтого кольору;
- з виборів депутатів сільської, селищної ради- кремового кольору.

Текст ВБ затверджуються ТВК одночасно з призначенням повторного голосування (ч.5 ст.281 Кодексу)
ВБ повинен містити назву та дату місцевих виборів, а в разі проведення повторного голосування - зазначення "повторне голосування" та дату його проведення, позначення виборчого округу, номер виборчого округу (за наявності), а також позначені місця для номера ВД, печатки ДВК.

ВБ має контрольний талон, відокремлений лінією відриву. Контрольний талон повинен містити назву та дату проведення місцевих виборів, а в разі проведення повторного голосування - зазначення "повторне голосування", позначення виборчого округу, номер виборчого округу (за наявності), а також позначені місця для номера ВД, номера, за яким виборця внесено до списку виборців, підпису виборця, який отримує виборчий бюлетень, прізвища та підпису члена ДВК, який видав виборчий бюлетень.

ПРИКЛАД. Бюлетень з виборів міського голови для повторного голосування (натисніть, щоб завантажити).
Виборчі бюлетені для повторного голосування виготовляються у тій самій кількості, що й для голосування у день голосування.


ТВК, яка встановлює результати місцевих виборів, забезпечує виготовлення ВБ та передає ВБ в упаковці підприємства-виготовлювача ТВК, які встановлюють підсумки відповідних місцевих виборів, у такі строки (ч.4 ст.242 Кодексу):

1) міська (у містах з районним поділом) ТВК (виборчі бюлетені з виборів міського голови):

- забезпечує виготовлення ВБ - не пізніше як за 10 днів до дня повторного голосування;
- отримує від підприємства- виготовлювача ВБ - не пізніше як за 9 днів до дня повторного голосування;
- передає ВБ районним у місті ВК - не пізніш як за 4 днідо дня повторного голосування.

2) міська (у містах без районного поділу) ТВК (виборчі бюлетені з виборів міського голови та депутатів міської ради):

- забезпечує виготовлення ВБ - не пізніше як за 7 днів до дня повторного голосування;
- отримує від підприємства- виготовлювача ВБ - не пізніше як за 6 днів до дня повторного голосування;
- передає ВБ ДВК - не раніше як за 3 дні до дня повторного голосування.

3) сільська, селищна ТВК (виборчі бюлетені з виборів сільського, селищного голови та депутатів сільської, селищної ради):

- забезпечує виготовлення ВБ - не пізніше як за 5 днів до дня повторного голосування;
- отримує від підприємства- виготовлювача ВБ - не пізніше як за 4 дні до дня повторного голосування;
- передає ВБ ДВК - не раніше як за 3 днідо дня повторного голосування.

Детально з прикладами та взірцями документів висвітлено в навчальній підтемі "15.2. Порядок виготовлення виборчих бюлетенів" та в навчальній підтемі "15.3. Порядок передачі виборчих бюлетенів виборчим комісіям".
Якщо всі кандидати, включені до ВБ для повторного голосування, крім одного, не пізніш як за 5 днів до дня повторного голосування відмовилися бути кандидатами або вибули з балотування відповідно до ч.4 ст.231 Кодексу, ТВК приймає рішення про скасування повторного голосування та про визнання обраним кандидата з числа включених до ВБ для повторного голосування, який не подав такої заяви (ч.6 ст.281 Кодексу).

Внесення змін до виборчого бюлетеня передбачено ч.18 Роз`яснення щодо окремих питань організації підготовки та проведення повторного голосування з виборів депутатів сільської, селищної, міської ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч), сільського, селищного, міського голови затвердженогоПостановою ЦВК від 28.10.2020р. №432 зі змінами, внесеними постановою ЦВК від 29.10.2020р. №436.

У разі скасування реєстрації (у період виготовлення ВБ або після їх виготовлення, але за проміжок часу, в який неможливо здійснити передрукування ВБ після їх виготовлення):

- кандидата в депутати в багатомандатному виборчому окрузі,
- кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови
або
- вибуття такого кандидата з балотування (у разі його смерті).
 
Відповідна ТВК приймає рішення про внесення змін до ВБ(у разі якщо до виборчого бюлетеня було включено більше двох кандидатів).

Копія такого рішення невідкладно передається ТВК до ЦВК.

Такі зміни за рішенням ТВК вносяться до виборчих бюлетенів членами ДВК з використанням штампа "ВИБУВ" у порядку, встановленому ч.13 ст.242 Кодексу, та згідно з Порядком виготовлення, передачі, використання та зберігання штампа "Вибув" під час проведення місцевих виборів, затвердженим Постановою ЦВК 28.09.2020р. № 304.Додаткові документи (9) Attachments