ВСІ РОЗДІЛИ » Бібліотека » ЧаПи - відповіді на часті питання та практичні поради » 13. Висування та реєстрація кандидатів на місцевих виборах (ЧаПи)

Які документи потрібно подати до відповідної ТВК, щоб зняти з виборів вже зареєстрованого кандидата?


ЗАПИТАННЯ:
Один з кандидатів передумав балотуватися. Які документи потрібні для подачі у відповідну ТВК, щоб зняти вже зареєстрованого кандидата? В зв’язку з виходом даного кандидата, в територіальному списку лишається 4 кандидати з 5. Чи не скасує тепер ТВК весь список?
ВІДПОВІДЬ:

Подати заяву. Ні, ТВК не скасує весь список. 
"Особа, включена організацією партії до єдиного та/або єдиного та відповідного територіального виборчих списків, має право до дня реєстрації її кандидатом відкликати свою заяву про згоду балотуватися кандидатом у депутати від організації партії. Заява про відкликання заяви про згоду балотуватися кандидатом у депутати від організації партії може бути засвідчена в порядку, встановленому Законом України "Про нотаріат", або особисто подана відповідною особою до територіальної виборчої комісії" (ч.4 ст.227 Кодексу).
Територіальна виборча комісія приймає рішення про скасування реєстрації кандидата окремого кандидата у депутати, включеного до єдиного та/або єдиного та територіального виборчих списків організації партії (під час виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) із виключенням його з відповідних виборчих списків, про скасування реєстрації окремого кандидата у депутати у багатомандатному виборчому окрузі (під час виборів депутатів сільських, селищних, міських рад (територіальних громад з кількістю виборців до 10 тисяч) у разі звернення кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови не пізніш як за дев'ятнадцять днів до дня голосування із заявою про відмову від балотування. Така заява може бути засвідчена в порядку, встановленому Законом України" Про нотаріат", або подана до відповідної виборчої комісії особисто (ч.1 ст.231 Кодексу).

Більше інформації з цього питання можна знайти:

- в матеріалах навчальної теми 13 ''Висування та реєстрація кандидатів на місцевих виборах''

- у розділі "Висування та реєстрація кандидатів на місцевих виборах" на стор.95 навчального посібника для членів ТВК на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року

 

Додаткові документи Attachments
Ця стаття не містить додаткових документів.