ВСІ РОЗДІЛИ » Бібліотека » ЧаПи - відповіді на часті питання та практичні поради » 13. Висування та реєстрація кандидатів на місцевих виборах (ЧаПи)

Чи є підставою для відмови у реєстрації кандидата той факт, що він є членом однієї партії, але балотується від іншої?


ЗАПИТАННЯ:
Чи може бути зареєстрований кандидат у депутати селищної ради (кількість виборців від 10 тис.), якщо він зареєстрований в юстиції головою районного осередку політичної партії, балотується по списку іншої політичної партії, яка не висуває список? Чи це є підставою для зняття з реєстрації даного кандидата?
ВІДПОВІДЬ: 

Може, але за певних умов.
Згідно ст.6 Закону України "Про політичні партії в Україні" громадянин України має право в будь-який час зупинити чи припинити своє членство в політичній партії шляхом подання заяви до відповідних статутних органів політичної партії. Членство в політичній партії зупиняється чи припиняється з дня подання такої заяви та не потребує додаткових рішень. З цього ж дня припиняється перебування громадянина України на будь-яких виборних посадах в політичній партії.
Тому, якщо в ТВК надійшла така інформація від органу юстиції, то рекомендуємо запросити на засідання ТВК таку особу під час розгляду питання про її реєстрацію, з'ясувати ситуацію, і лише після цього приймати рішення.
За інших умов членство в іншій партії на момент висування є підставою відмови в реєстрації, оскільки було порушено порядок висування (ч.2 ст.219 Кодексу)
Більше інформації з цього питання можна знайти:

- в матеріалах навчальної теми 13 ''Висування та реєстрація кандидатів на місцевих виборах''

- у розділі "Висування та реєстрація кандидатів на місцевих виборах" на стор.95 навчального посібника для членів ТВК на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року
Додаткові документи Attachments
Ця стаття не містить додаткових документів.