ВСІ РОЗДІЛИ » Бібліотека » ЧаПи - відповіді на часті питання та практичні поради » 13. Висування та реєстрація кандидатів на місцевих виборах (ЧаПи)

Чи має ТВК повернути кандидату грошову заставу у разі, якщо він написав заяву про відмову від балотування?


ЗАПИТАННЯ:
Якщо особа була зареєстрована кандидатом в депутати, а потім написала заяву про відмову від балотування, то чи має ТВК повернути цій особі грошову заставу?
ВІДПОВІДЬ:

Ні, не має.
Такий випадок Кодексом не передбачений. Тільки при відмові в реєстрації.
"У разі прийняття сільською, селищною, районною у місті, міською, районною, обласною територіальною виборчою комісією та виборчою комісією Автономної Республіки Крим рішення про відмову в реєстрації всіх кандидатів у депутати та/або кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, висунутих організацією партії або шляхом самовисування, внесена грошова застава у п'ятиденний строк після прийняття такого рішення перераховується на рахунок організації партії або на рахунок, вказаний у заяві, поданій до відповідної виборчої комісії особою, висунутою шляхом самовисування" (ч.4 ст.225 Кодексу).

Більше інформації з цього питання можна знайти:

- в матеріалах навчальної теми 13 ''Висування та реєстрація кандидатів на місцевих виборах''

- у розділі "Висування та реєстрація кандидатів на місцевих виборах" на стор.95 навчального посібника для членів ТВК на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року

 

Додаткові документи Attachments
Ця стаття не містить додаткових документів.