ВСІ РОЗДІЛИ » Бібліотека » ЧаПи - відповіді на часті питання та практичні поради » 13. Висування та реєстрація кандидатів на місцевих виборах (ЧаПи)

Чи повертається застава у разі, якщо зареєстрований кандидат на голову сільської ради відмовляється від балотування?


ЗАПИТАННЯ:
Чи повертається застава у разі, якщо зареєстрований кандидат на голову сільської ради відмовляється від балотування?
ВІДПОВІДЬ:

Ні, не повертається.
"Грошова застава, внесена організацією партії, яка висунула кандидатів у депутати, або організацією відповідної партії вищого рівня, або кандидатом, який висувався шляхом самовисування, повертається у разі, якщо за підсумками виборів організація партії отримала право на участь у розподілі депутатських мандатів або кандидата визнано обраним у восьмиденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів депутатів, на рахунок суб'єкта внесення застави, з якого вносилася грошова застава. Грошова застава повертається відповідному суб'єкту внесення, якщо за результатами місцевих виборів кандидата визнано обраним сільським, селищним, міським головою.
В інших випадках грошова застава у восьмиденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів перераховується відповідно до сільського, селищного, районного у місті, міського, районного, обласного, республіканського Автономної Республіки Крим бюджету.
Порядок внесення, повернення та перерахування грошової застави встановлюється Центральною виборчою комісією спільно з Міністерством фінансів України не пізніш як за шістдесят днів до дня голосування."
(ч.5, 6, 7 ст.225 Кодексу).
Більше інформації з цього питання можна знайти:

- в матеріалах навчальної теми 13 ''Висування та реєстрація кандидатів на місцевих виборах''

- у розділі "Висування та реєстрація кандидатів на місцевих виборах" на стор.95 навчального посібника для членів ТВК на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року

 

Додаткові документи Attachments
Ця стаття не містить додаткових документів.