ВСІ РОЗДІЛИ » Кілька розділів

Що таке перевищення встановленої кількості кандидатів? Коли воно може трапитися?


ЗАПИТАННЯ:
Поясніть, будь ласка, що таке перевищення встановленої кількості кандидатів? Коли воно може трапитися?
ВІДПОВІДЬ:

Перевищення граничної кількості кандидатів стосується висування в громадах, де кількість виборців становить більше, ніж 10000.
Перевищення встановленої Кодексом кількості кандидатів у депутати у єдиному виборчому списку може статися тоді, коли кількість поданих партією кандидатів буде більшою, ніж чисельний склад відповідної ради. "Місцеві організації партій під час формування виборчих списків мають враховувати, що кількість кандидатів у депутати, які включаються до єдиного виборчого списку місцевої організації партії, не повинна перевищувати кількісний склад депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевої ради"

Якщо ж мова йде про подання переліків кандидатів партіями на округ, то в переліку не може бути більше, ніж кількість депутатських місць у вашій раді, які розігруються в цьому окрузі.
"... кількість кандидатів у депутати, які включаються до переліку кандидатів у депутати відповідної ради щодо кожного багатомандатного виборчого округу, не повинна перевищувати кількість мандатів, які розподіляються у відповідному багатомандатному виборчому окрузі"
(Постанова ЦВК від 11 вересня 2020 року №249 "Про Роз'яснення щодо застосування окремих положень Виборчого кодексу України стосовно висування кандидатів на місцевих виборах").
Більше інформації з цього питання можна знайти:

- в матеріалах навчальної теми 13 ''Висування та реєстрація кандидатів на місцевих виборах''

- у розділі "Висування та реєстрація кандидатів на місцевих виборах" на стор.95 навчального посібника для членів ТВК на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року 
Додаткові документи Attachments
Ця стаття не містить додаткових документів.