ВСІ РОЗДІЛИ » Бібліотека » ЧаПи - відповіді на часті питання та практичні поради » 13. Висування та реєстрація кандидатів на місцевих виборах (ЧаПи)

Чи повинна посадова особа йти у неоплачувану відпустку на час участі у виборчому процесі?


ЗАПИТАННЯ:
Посадова особа органу місцевого самоврядування є кандидатом у депутати або на посаду сільського, селищного, міського голови. Чи зобов'язана така посадова особа місцевого самоврядування йти у відпустку без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі до дня його завершення відповідно до виборчого законодавства?
ВІДПОВІДЬ:

Ні, не повинна.
Виборчим законодавством таких вимог не передбачено.
Стаття 237. Гарантії діяльності у виборчому процесі кандидатів у депутати:
"Кандидату у депутати не може бути відмовлено у звільненні на період з часу його реєстрації як кандидата до закінчення виборчого процесу (або скасування його реєстрації) від виконання виробничих або службових обов'язків за місцем роботи з наданням неоплачуваної відпустки.
Кандидат у депутати під час виборчого процесу не може бути звільнений з роботи з ініціативи власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу, командира військової частини (формування).
Кандидат у депутати без його згоди не може бути переведений на іншу роботу, направлений у відрядження, а також призваний на військову або альтернативну (невійськову) службу, навчальні (перевірні) та спеціальні збори військовозобов'язаних" (ч.1-3 ст.237 Кодексу).
Є певні обмеження щодо ведення агітації для таких осіб, які визначено ст.57 Кодексу.
Більше інформації з цього питання можна знайти:

- в матеріалах навчальної теми 13 ''Висування та реєстрація кандидатів на місцевих виборах''

- у розділі "Висування та реєстрація кандидатів на місцевих виборах" на стор.95 навчального посібника для членів ТВК на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року 
Додаткові документи Attachments
Ця стаття не містить додаткових документів.