ВСІ РОЗДІЛИ » Бібліотека » ЧаПи - відповіді на часті питання та практичні поради » 13. Висування та реєстрація кандидатів на місцевих виборах (ЧаПи)

Що має робити ТВК, до якої було подано неповний комплект документів для реєстрації кандидатів?


ЗАПИТАННЯ:
Якщо під час подання документів до відповідної ТВК для реєстрації кандидатів у депутати, висунутих організацією партії в БВО, буде виявлено, що відсутні деякі документи, то що має робити комісія: приймає такі документи з умовою донесення, чи не приймає?
ВІДПОВІДЬ:

Приймає.
В виборчому Кодексі немає поняття "приймає з умовою донесення". Комісія приймає документи, про що уповноваженій особі видається довідка.
Однак слід розуміти, що відсутність хоча б одного з документів, передбаченого при подання на реєстрацію, є підставою для відмови в реєстрації.
Саме подання документів не означає автоматичну реєстрацію. Реєстрація кандидатів відбувається з моменту прийняття рішення ТВК. Тому наполегливо рекомендуємо одразу подавати комплектний пакет документів.
У разі відсутності якоїсь обов’язкової інформації, необхідної для реєстрації кандидатів, ТВК невідкладно повідомляє про це суб’єкт подання, який може усунути недоліки не пізніше наступного дня після отримання ним такого повідомлення.
Якщо ж уточнені або інші документи не надійшли у цей строк, відповідні документи вважаються відсутніми, а кандидату - відмовлено у реєстрації (п.2 ч.1 ст.230 Кодексу).
І назагал радимо ознайомитися з Розділом XXXVII Кодексу "ВИСУВАННЯ ТА РЕЄСТРАЦІЯ КАНДИДАТІВ НА МІСЦЕВИХ ВИБОРАХ"
Більше інформації з цього питання можна знайти:

- в матеріалах навчальної теми 13 ''Висування та реєстрація кандидатів на місцевих виборах''

- у розділі "Висування та реєстрація кандидатів на місцевих виборах" на стор.95 навчального посібника для членів ТВК на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року 
Додаткові документи Attachments
Ця стаття не містить додаткових документів.