ВСІ РОЗДІЛИ » Бібліотека » ЧаПи - відповіді на часті питання та практичні поради » 08. Організація роботи виборчих комісій (ЧаПи)

Як саме повинні оформлюватися рішення виборчої комісії?


Запитання:
Як саме повинні оформлюватися рішення виборчої комісії?
Відповідь:

Рішення ВК з питань порядку денного ухвалюється у формі постанови, а з питань поточної діяльності ВК може приймати протокольні рішення. Зміст протокольних рішень заноситься до протоколу засідання комісії та не оформлюється окремим документом. Постанови комісії оформлюються окремим документом. Постанова ВК має містити:
 - найменування комісії;
 - найменування рішення (постанова);
 - час, дату та місце прийняття;
 - порядковий номер;
 - мотивувальну частину;
 - нормативно-правове обґрунтування;
 - резолютивну частину.
Мотивувальна частина – посилання на обставини, що зумовили розгляд питання, встановлені факти та підстави для ухвалення рішення.
Нормативно-правове обґрунтування – посилання на положення нормативно-правових актів або рішення (положення рішень) Центральної виборчої комісії чи територіальної виборчої комісії або судові рішення, якими керувалася комісія при прийнятті постанови.
Резолютивна частина - рішення ВК з розглянутого питання, сформульоване у вигляді висновку.
Постанова підписується головуючим на засіданні та секретарем комісії (секретарем засідання). Постанови мають наскрізну нумерацію.
У відповіді на це питання використано фрагмент навчального посібника для членів територіальних виборчих комісій з на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, публікацію якого здійснено Міжнародною фундацією виборчих систем на запит Центральної виборчої комісії в рамках програми «Відповідальна та підзвітна політика в Україні».
Завантажити посібник у форматі Adobe PDF з сайту ЦВК можна за цим посиланням: Навчальний посібник для членів територіальних виборчих комісій з на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, або ж натиснувши на зображення.
Додаткові документи Attachments
Ця стаття не містить додаткових документів.