Протокол ДВК про підрахунок голосів виборців складається по кожному виборчому округу чи в цілому по дільниці?

Протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців складається по кожному виборчому округу чи в цілому по дільниці?
Відповідь:

Можливі обидва варіанти відповідей.
1. В цілому по дільниці. Це найбільш поширений варіант у випадку, коли до одного територіального округу входять одна або кілька виборчих дільниць. Типовий приклад - вибори сільського, селищного чи міського голови в єдиному одномандатному виборчому окрузі.
2. По кожному виборчому округу. Ця ситуація можлива у разі, якщо на одній виборчій дільниці складається протокол про підрахунок голосів виборців по двом або більше одномандатним виборчим округам. Типовий приклад - вибори місцевої ради у невеличкому населеному пункті, розділеному на 12 округів, але який має 1 чи 2 виборчих дільниці.
Цілком ймовірна ситуація, коли на одній і і тій само виборчій дільниці протоколи про підрахунок голосів виборців з одного типу виборів будуть складатися за першим варіантом, а за іншими - за другим.
Тому дільничним виборчим комісіям в таких ситуаціях треба бути вкрай уважними як під час приймання виборчих бюлетенів, під час видачі в приміщенні для голосування та за місцем перебування виборців, так і під час підрахунку голосів виборців та складання відповідних протоколів.
Опубліковано : Контент-менеджер - Wed, Oct 14, 2015 8:14 AM. Переглядів: 6228.
Посилання: /kb/article.php?id=709