Рекомендації щодо забезпечення дільничними виборчими комісіями виборчих прав виборців з інвалідністю та інших виборців, які потребують допомоги

 РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЛЬНИЧНИМИ ВИБОРЧИМИ КОМІСІЯМИ ВИБОРЧИХ ПРАВ ВИБОРЦІВ З ІНВАЛІДНІСТЮ ТА ІНШИХ ВИБОРЦІВ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ ДОПОМОГИ

 


Відповідно до положень Міжнародної Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, що була ратифікована Україною у 2010 році, до переліку осіб з інвалідністю належать люди зі стійкими фізичними, психічними, інтелектуальними або сенсорними порушеннями, які при взаємодії із різними бар'єрами можуть заважати їхній повній та ефективній участі в житті суспільства нарівні з іншими.
Конвенція закликає уряди держав, що її ратифікували, сприяти створенню середовища, в якому особи з інвалідністю могли б ефективно й усебічно брати участь в управлінні державними справами без дискримінації та нарівні з іншими, і заохочувати їхню активну участь у державних справах.
Відповідно до Конституції України всі громадяни мають однакові права та обов’язки, в т.ч. щодо участі у виборах.
Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками (ч.2 ст.24 Конституції України).
Разом з тим, ряд громадян України, зокрема, виборці з інвалідністю, похилого віку та інші виборці можуть потребувати додаткової допомоги ДВК з метою реалізації їхніх виборчих прав.

У разі, якщо на виборчу дільницю прибув виборець із порушенням зору, порушенням слуху чи на інвалідному візку без супроводжуючої особи, член ДВК для надання допомоги може здійснити таке:

З ПОРУШЕННЯМИ ЗОРУ
Представитися.
З’ясувати, чи потребує людина допомоги та супроводу.
Описати місце розташування об’єктів на виборчій дільниці й ознайомити з процедурою голосування.
Звернутися до інших виборців із проханням надати допомогу.

В ІНВАЛІДНОМУ ВІЗКУ
Привернути увагу.
Продемонструвати посвідчення члена комісії.
Розмовляти розбірливо та чітко.
За необхідності спілкуватися в письмовій формі.

З ПОРУШЕННЯМИ СЛУХУ
Представитися.
З’ясувати, чи потребує допомоги та супроводу.
Звернутися до інших виборців із проханням надати допомогу.

Під час спілкування з виборцем з інвалідністю необхідно звертатися безпосередньо до нього, а не до супроводжуючої особи.
Варто пам'ятати про те, що завжди необхідно запитувати, чи потрібна допомога, але ні в якому разі не наполягати на ній.

Завантажити рекомендації в форматі Adobe PDF можна за цим посиланням: Рекомендації щодо забезпечення дільничними виборчими комісіями виборчих прав виборців з інвалідністю та інших виборців, які потребують допомоги, або натиснувши на зображення обкладинки.

Цей матеріал підготовлено Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та британської допомоги від уряду Великобританії. Будь-які думки, викладені в цій публікації, належать автору й не обов’язково відображають погляди USAID, уряду США, Міністерства міжнародних справ Канади, уряду Канади або уряду Великої Британії.

Цей матеріал може бути вільно збережено, відтворено, тиражовано та розповсюджено будь-якою зацікавленою особою виключно з некомерційною або освітньою метою. Будь-яке тиражування, відтворення або подальше некомерційне розповсюдження даного матеріалу може бути здійснено тільки за умови збереження його повного змісту та форми.
Опубліковано : Контент-менеджер - Thu, Jul 4, 2019 12:04 PM. Переглядів: 1248.
Посилання: /kb/article.php?id=1862