Бібліотека » Розділи » Місцеві вибори 2015-2019 » Практичні поради та відповіді на запитання (місцеві вибори) » Підрахунок голосів, встановлення підсумків та результатів » Встановлення результатів виборів

Чи можна після постанови про результати виборів виключати депутатів із списків депутатів на основі іншого протоколу про результати, а на їхні міста в районні депутати додавати тих, що йдуть нижче по рейтингу?

постанови про результати обласних та районних виборів (двох багатомандатних списків) виходять орієнтовно в один і той саме час. Чи можна після постанови про результати виборів виключати депутатів із списків депутатів на основі іншого протоколу про результати, а на їхні міста в районні депутати додавати тих, що йдуть нижче по рейтингу??? Чи просто виключить, а на їх місця нікого не вводити, і сформувати склад районних депутатів в не повному складі??? (приклад є 34 депутатських місця , виключаємо тих що пройшли в область(два) і залишається тільки 32).

Відповідь:

Ні, не перше і не друге.
У разі, якщо одну і ту ж саме особу було обрано депутатом районної та обласної ради, то в цьому випадку особа має вибрати один мандат з двох.
аб.2 ч.1 ст.89 Закону України "Про місцеві вибори": У разі обрання одного з кандидатів, включеного до виборчих списків місцевої організації партії, депутатом у двох або більше багатомандатних виборчих округах такий кандидат має право звернутися для його реєстрації депутатом лише однієї місцевої ради.
Лише після неподання таким кандидатом у терміни, встановлені частиною 1 ст.89 Закону, необхідних документів, ТВК має право у відповідності до ч.4 ст.89 Закону України "Про місцеві вибори" визнати обраним депутатом в багатомандатному виборчому окрузі наступного за черговістю кандидата в депутати: У разі невиконання без поважних причин особою, обраною депутатом у багатомандатному виборчому окрузі, у строки, зазначені у частинах першій і другій цієї статті, вимог частини першої цієї статті територіальна виборча комісія приймає рішення про визнання її такою, яка відмовилася від депутатського мандата, та визнає обраним депутатом в багатомандатному виборчому окрузі наступного за черговістю кандидата в депутати від відповідної місцевої організації партії та реєструє його в установленому цим Законом порядку.
А формування місцевої ради у неповному складі можливо лише у випадку, передбаченому аб.3 ч.8 ст.86: Якщо кількість депутатських мандатів, отриманих місцевою організацією партії, є більшою за кількість кандидатів у депутати у виборчому списку цієї місцевої організації партії у відповідному багатомандатному окрузі, депутатські мандати залишаються вакантними до проведення чергових або позачергових виборів.
Додаткові документи Attachments
Ця стаття не містить додаткових документів.
Коментарі Comments
Ця стаття не містить коментарів, ви можете бути першим.
Статті по темі
Як оформляється рішення ТВК щодо документів конкретної ДВК?
Переглядів: 3248 за період від Mon, Sep 7, 2015
Чи має право член ТВК не підписувати протокол про підсумки голосування в окрузі?
Переглядів: 2001 за період від Mon, Sep 7, 2015
Особа є кандидатом в депутати до сільської та районної ради одночасно. Якщо вона здобуде два мандата, що робити їй?
Переглядів: 3649 за період від Sun, Sep 27, 2015
Чи має право вибору кандидат в депутати сільської та обласної ради (у випадку, якщо останній пройде до обох рад) право вибору, до якої ради пройти депутатом?
Переглядів: 2325 за період від Thu, Oct 1, 2015
При складанні протоколу ТВК про підсумки голосування у БВО, складаємо протоколи по кожному округу окремо? Чи один протокол на основі протоколів ДВК про підрахунок голосів виборців на ВД?
Переглядів: 7426 за період від Wed, Oct 14, 2015
СВК на на підставі протоколів ДВК складає протоколи про підсумки голосування, а згодом на підставі своїх же протоколів про підсумки складає протоколи про результати голосування?
Переглядів: 5820 за період від Wed, Oct 14, 2015
Чи обов’язково протоколи ДВК про підрахунок голосів та протоколи ТВК про результати повинні бути на аркуші формату А3? Чи можна їх роздрукувати на чотирьох аркушах формату А4?
Переглядів: 3381 за період від Thu, Oct 15, 2015
Що повинна робити СТВК в день голосування? Як буде відбуватись підсумок голосування і які документи потрібно заповнювати СТВК?
Переглядів: 2403 за період від Sun, Oct 18, 2015
Як правильно визначити відсоток переможця, якщо на посаду сільського голови зареєстрований один кандидат? Відсоток визначається від загальної кількості голосів? І чи враховувати недійсні бюлетені у загальну кількість при визначенні відсотка переможця
Переглядів: 3450 за період від Sun, Oct 18, 2015
Які правові наслідки тягне за собою визнання місцевих виборів про обранню сільського голови, сільського депутата такими, що не відбулися ?
Переглядів: 4720 за період від Mon, Oct 19, 2015
Бібліотека відкрита як окремий розділ. Ви можете перейти у вбудований режим (необхідно мати логін і пароль).