ВСІ РОЗДІЛИ » Кілька розділів

Конструктор виборчих документів на місцевих виборах


Конструктор виборчих документів на місцевих виборах


Посилання на програму на сайті Центральної виборчої комісії:

https://www.cvk.gov.ua/novini/tsvk-ta-obsye-prezentuvali-konstruktor-dokumentiv-dlya-mistsevih-viboriv.html

Прямий лінк на програму:

https://www.vyborkom.org/kb/assets/constructor


Що таке Конструктор документів для місцевих виборів?

Це програма, яка дозволяє генерувати документи для подання до ТВК на місцевих виборах відповідно до форм, затверджених постановами ЦВК №№ 137, 138 від 24.07.2020 та №№147 і 177 від 14.08.2020


Для кого ця програма?

Для всіх учасників місцевих виборів, які готують і подають ті чи інші документи до ТВК, зокрема для:

політичних партій і їх місцевих організацій

кандидатів

громадських організацій, що спостерігають за виборами

- членів виборчих комісій, які перевіряють документи учасників місцевих виборів

 

Які документи може генерувати програма?

Програма може генерувати 56 типів різних виборчих документів з усіх видів місцевих виборів, наприклад таких, що стосуються :

реєстрації кандидатів і її скасування (заяви, рішення зборів, повідомлення, подання, автобіографії, виборчі списки, переліки кандидатів і т.і.)

включення представників до складу виборчих комісій (подання, заяви і т.і.)

грошової застави

- реєстрації спостерігачів, довірених та уповноважених осіб Як працює програма?

Програма являє собою застосунок для інтернет браузера (рекомендується використання Google Chrome).

Користувач програми вводить необхідну інформацію (про суб’єкта виборчого процесу, кандидатів, тощо) до полів форми відповідного документу. При неправильному введенні даних програма вказує на допущені помилки.

На основі введеної інформації генерується файл відповідного документу у форматі Microsoft Word, який зберігається на комп’ютері користувача.


Де зберігається введена інформація?

Введена інформація зберігається виключно на комп’ютері користувача серед тимчасових файлів інтернет-браузера (т.зв. кеш браузера). Це дозволяє поновлювати роботу над документами на комп’ютерів будь-який час.

Жодні внесені дані не передаються засобами мережі Інтернет, за виключенням запитів про технічну підтримку до розробника.


Чи можна імпортувати дані в програму?

Так. Програма передбачає імпорт даних із XLSX- таблиць (форматMicrosoft Excel). Ця функція може бути корисною, наприклад у випадку, коли в документ, що генерується, потрібно вставити раніше підготовлений список кандидатів, тощо.


На скількох комп’ютерах можна працювати в програмі одночасно?

Оскільки вся внесена інформація зберігається локально на окремому взятому комп’ютері, працювати з нею можна лише на тому комп’ютері, на якому ця інформація вносилась. При переході для роботи з програмою на інший комп’ютер/пристрій, всю інформацію потрібно вводити заново.


Для чого створено програму?

Програму розроблено з метою допомогти учасникам місцевих виборів готувати документи, що подаються до виборчих комісій. Її використання дозволить користувачам уникати і виправляти помилки чи описки, що трапляються під час підготовки документів, і які можуть стати формальним приводом для відмов з боку виборчих комісій.

Створення механізму, який би дозволив кандидатам і політичним партіям уникати та виправляти помилки чи описки в поданнях на реєстрацію кандидатів, є однією з рекомендацій спостерігачів БДІПЛ ОБСЄ за підсумками спостереження за виборами в Україні.

 

Інструкція користувача програми

Інструкція користувача є доступною в самій програмі або за посиланням: https://www.vyborkom.org/kb/assets/constructor/#/help

Більш детальний огляд функцій програми можна переглянути за допомогою відеозапису презентації на Youtube сторінці Координатора проектів ОБСЄ в Україні тут: https://www.youtube.com/watch?v=D20GTNkQjLk&t=6675s

Детальне представлення функцій дивіться на відео з 38:15 по 1:24:30.

Для висловлення своїх зауважень чи побажань скористайтесь посиланням: https://cutt.ly/DWnTNlk 

Додаткові документи Attachments
Ця стаття не містить додаткових документів.