Бібліотека » Розділи » Місцеві вибори 2015-2019 » Практичні поради та відповіді на запитання (місцеві вибори) » Підрахунок голосів, встановлення підсумків та результатів » Підрахунок голосів на виборчій дільниці

Протокол ДВК про підрахунок голосів виборців складається по кожному виборчому округу чи в цілому по дільниці?

Протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців складається по кожному виборчому округу чи в цілому по дільниці?
Відповідь:

Можливі обидва варіанти відповідей.
1. В цілому по дільниці. Це найбільш поширений варіант у випадку, коли до одного територіального округу входять одна або кілька виборчих дільниць. Типовий приклад - вибори сільського, селищного чи міського голови в єдиному одномандатному виборчому окрузі.
2. По кожному виборчому округу. Ця ситуація можлива у разі, якщо на одній виборчій дільниці складається протокол про підрахунок голосів виборців по двом або більше одномандатним виборчим округам. Типовий приклад - вибори місцевої ради у невеличкому населеному пункті, розділеному на 12 округів, але який має 1 чи 2 виборчих дільниці.
Цілком ймовірна ситуація, коли на одній і і тій само виборчій дільниці протоколи про підрахунок голосів виборців з одного типу виборів будуть складатися за першим варіантом, а за іншими - за другим.
Тому дільничним виборчим комісіям в таких ситуаціях треба бути вкрай уважними як під час приймання виборчих бюлетенів, під час видачі в приміщенні для голосування та за місцем перебування виборців, так і під час підрахунку голосів виборців та складання відповідних протоколів.
Додаткові документи Attachments
Ця стаття не містить додаткових документів.
Коментарі Comments
Ця стаття не містить коментарів, ви можете бути першим.
Статті по темі
Чи може голова разом із членам ДВК, які транспортували виборчі документи, виготовити за дорученням ТВК протокол з поміткою «Уточнений» без проведення засідання ДВК?
Переглядів: 2929 за період від Mon, Oct 5, 2015
ДВК планує розпочати підрахунок та погашення невикористаних бюлетенів, хоча ще не встановлена кількість виборців на цій ВД на підставі списку виборців.Чи це законно?
Переглядів: 3095 за період від Mon, Oct 5, 2015
ДВК виявила невідповідність кількості контрольних талонів з одного виду виборів кількості підписів виборців у списку виборців. Водночас ДВК не складає акту про розбіжності. Чи законні такі дії ДВК?
Переглядів: 3697 за період від Mon, Oct 5, 2015
ДВК у місті обласного значення має намір змінити послідовність підрахунку голосів виборців з місцевих виборів та першим здійснити підрахунок бюлетенів з виборів міського голови. Чи не порушує ДВК норми закону?
Переглядів: 2403 за період від Mon, Oct 5, 2015
Член ДВК, який незгоден із результатами підрахунку голосів виборців, відмовляється підписувати протокол про підрахунок голосів. Як діяти в цьому випадку ДВК?
Переглядів: 4226 за період від Mon, Oct 5, 2015
Секретар ДВК роздає членам ДВК бланки протоколів про підрахунок голосів і пропонує їх підписати для прискорення видачі примірників усім членам комісії. Це законно чи ні?
Переглядів: 8134 за період від Mon, Oct 5, 2015
ДВК нарахувала більше 13% недійсних бюлетенів від кількості виборців, які отримали бюлетені. Чи є цей факт підставою для визнання голосування на ВД недійсним?
Переглядів: 3370 за період від Mon, Oct 5, 2015
Виборчі бюлетені отримали 310 виборців, а у скриньках для голосування нараховано 343 виборчі бюлетені. Член ДВК пропонує голосування на ВД визнати недійсним. Це законно?
Переглядів: 3288 за період від Mon, Oct 5, 2015
Де знайти бланк "уточненого" протоколу?
Переглядів: 4090 за період від Sun, Oct 11, 2015
Яку кількість протоколів з підрахунку голосів заповнюють члени дільничної комісії?
Переглядів: 3050 за період від Tue, Oct 13, 2015
Бібліотека відкрита як окремий розділ. Ви можете перейти у вбудований режим (необхідно мати логін і пароль).