Бібліотека » Розділи » Місцеві вибори 2015-2019 » Практичні поради та відповіді на запитання (місцеві вибори) » Підрахунок голосів, встановлення підсумків та результатів » Підрахунок голосів на виборчій дільниці

Виборчі бюлетені отримали 310 виборців, а у скриньках для голосування нараховано 343 виборчі бюлетені. Член ДВК пропонує голосування на ВД визнати недійсним. Це законно?

 

Ситуація:

Під час підрахунку голосів виборців на виборах сільського голови встановлено, що виборчі бюлетені отримали 310 виборців, а у скриньках для голосування нараховано 343 виборчі бюлетені з виборів сільського голови. Член ДВК пропонує голосування на ВД з виборів сільського голови визнати недійсним.

Оскільки різниця між кількістю виборчих бюлетенів, які взяли участь у голосуванні, і кількістю виборців, які тримали виборчі бюлетені, перевищує 5 відсотків від числа виборців, які отримали виборчі бюлетені (343-310)/310*100 =10,64%), то пропозиція члена ДВК відповідає вимогам п.3 ч.1 ст. 81.
Рекомендовані дії ДВК: ДВК зобов’язана розглянути питання про визнання голосування з виборів сільського голови недійсним. Скласти і підписати відповідний акт про виявлення факту. Голова ставить на голосування проект рішення про визнання голосування на дільниці з виборів сільського голови недійсним. Якщо рішення прийнято, протокол про підрахунок голосів виготовляється за скороченою формою (ч. 3 ст. 81).
Статті закону "Про місцеві вибори":
п.3 ч.1 ст.81: виявлення у виборчих скриньках виборчих бюлетенів у кількості, що перевищує більш як на п’ять відсотків кількість виборців, які отримали бюлетені на виборчій дільниці.
ч.3 ст.81: У разі прийняття рішення про визнання голосування на виборчій дільниці недійсним з окремих місцевих виборів усі бюлетені, виявлені у виборчих скриньках на цій виборчій дільниці з таких місцевих виборів, вважаються такими, що не підлягають врахуванню. У цьому разі протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці відповідно за кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости повинен містити лише відомості, зазначені у пунктах 1-8 частини другої статті 80 цього Закону, а за місцеві організації партій, кандидатів, закріплених ними за відповідним територіальним виборчим округом (у разі закріплення), повинен містити лише відомості, зазначені у пунктах 1-8 частини третьої статті 80 цього Закону. На місці інших відомостей ставиться прочерк.
Додаткові документи Attachments
Ця стаття не містить додаткових документів.
Коментарі Comments
Ця стаття не містить коментарів, ви можете бути першим.
Статті по темі
Чи може голова разом із членам ДВК, які транспортували виборчі документи, виготовити за дорученням ТВК протокол з поміткою «Уточнений» без проведення засідання ДВК?
Переглядів: 2879 за період від Mon, Oct 5, 2015
ДВК планує розпочати підрахунок та погашення невикористаних бюлетенів, хоча ще не встановлена кількість виборців на цій ВД на підставі списку виборців.Чи це законно?
Переглядів: 3033 за період від Mon, Oct 5, 2015
ДВК виявила невідповідність кількості контрольних талонів з одного виду виборів кількості підписів виборців у списку виборців. Водночас ДВК не складає акту про розбіжності. Чи законні такі дії ДВК?
Переглядів: 3625 за період від Mon, Oct 5, 2015
ДВК у місті обласного значення має намір змінити послідовність підрахунку голосів виборців з місцевих виборів та першим здійснити підрахунок бюлетенів з виборів міського голови. Чи не порушує ДВК норми закону?
Переглядів: 2345 за період від Mon, Oct 5, 2015
Член ДВК, який незгоден із результатами підрахунку голосів виборців, відмовляється підписувати протокол про підрахунок голосів. Як діяти в цьому випадку ДВК?
Переглядів: 4166 за період від Mon, Oct 5, 2015
Секретар ДВК роздає членам ДВК бланки протоколів про підрахунок голосів і пропонує їх підписати для прискорення видачі примірників усім членам комісії. Це законно чи ні?
Переглядів: 7930 за період від Mon, Oct 5, 2015
ДВК нарахувала більше 13% недійсних бюлетенів від кількості виборців, які отримали бюлетені. Чи є цей факт підставою для визнання голосування на ВД недійсним?
Переглядів: 3299 за період від Mon, Oct 5, 2015
Де знайти бланк "уточненого" протоколу?
Переглядів: 4038 за період від Sun, Oct 11, 2015
Яку кількість протоколів з підрахунку голосів заповнюють члени дільничної комісії?
Переглядів: 2988 за період від Tue, Oct 13, 2015
Протокол ДВК про підрахунок голосів виборців складається по кожному виборчому округу чи в цілому по дільниці?
Переглядів: 6227 за період від Wed, Oct 14, 2015
Бібліотека відкрита як окремий розділ. Ви можете перейти у вбудований режим (необхідно мати логін і пароль).