ВСІ РОЗДІЛИ » Бібліотека » Приклади заповнення документів » Документація дільничних виборчих комісій

Орієнтовний сценарій проведення першого засідання ДВК

ПРИКЛАД!

Завантажити цей документ в форматі Microsoft Word можна за наступним посиланням: Орієнтовний сценарій проведення першого засідання ДВК


Орієнтовний сценарій проведення першого засідання ДВК 

(Секретар комісії перед початком засідання подає голові комісії (головуючому на засіданні) список осіб, які беруть участь у засіданні виборчої комісії (у тому числі, без дозволу комісії чи запрошення комісії) 

Секретар комісії веде протокол засідання комісії. 

Голова комісії (головуючий на засіданні) відкриває засідання і повідомляє, скільки членів комісії присутні на засіданні.

До прикладу: «Голова. Доброго дня колеги, починаємо нашу роботу. На засіданні присутні 13 з 14 осіб, призначених членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 590001. Оскільки, відповідно до частини четвертої статті 36 Виборчого кодексу України, засідання комісії є повноважним за умови присутності на ньому більше половини членів комісії від складу цієї комісії, на цій підставі оголошую про початок засідання комісії. Засідання оголошується відкритим».

Також голова комісії на підставі відомостей, наданих секретарем комісії, перераховує осіб, які присутні, крім членів комісії, на засіданні комісії: кандидати у депутати, офіційні спостерігачі, довірені особи, журналісти, ін. 

До прикладу: «Голова. Інформую, що на засіданні комісії присутні офіційний спостерігач від міської організації політичної партії «Шлях перемоги» Захарченко С.С., довірена особа кандидата на посаду міського голови Легойда С.Р., представники засобів масової інформації: журналіст газети «Вільний край» Сухомлинський М.Б., журналіст газети «Обрій» Гарда М.Й.».

Голова комісії пропонує затвердити порядок денний засіданні комісії (проект порядку денного напередодні розданий членам комісії)

До прикладу: «Голова: З метою забезпечення ефективної роботи комісії пропоную затвердити такий порядок денний нашого засідання:

1. Про складення присяги членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 590001. 

2. Про виконання членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 590001 повноважень у виборчій комісії на платній основі.

3. Про розподіл обов'язків між головою, заступником голови, секретарем та членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 590001 (до 24 жовтня 2020 року включно).

Чи будуть якісь пропозиції, заперечення щодо порядку денного?»

Якщо немає заперечень, голова комісії ставить на голосування протокольне  рішення про затвердження порядку денного. Секретар заносить результати голосування до протоколу засідання.

До прикладу: «Голова. Ставлю на голосування протокольне рішення про прийняття порядку денного у редакції, запропонованій головою комісії, у цілому.

Голова. Хто «за»?

Секретар комісії: 13 

Голова. Хто проти? 

Секретар комісії: 0 

Голова. Хто утримався? 

Секретар комісії: 0 

Голова. Рішення прийнято».

Якщо є заперечення, голова комісії ставить на голосування протокольне  рішення про затвердження порядку денного за основу. 

До прикладу: «Голова. Прошу, член виборчої комісії Гомза І.С.

Член комісії Гомза І.С. Я пропоную внести до порядку денного питання про графік чергування у приміщенні комісії членів ДВК.

Голова. Я поставлю Вашу пропозицію на голосування, але давайте її обговоримо. Прошу – член виборчої комісії Левицька Надія Захарівна. 

Член комісії Левицька Н.З. Я за пропозицію І.Гомзи загалом, але проти, щоб ми затверджували це питання на сьогоднішньому засіданні. Я б рекомендувала винести це питання на наступне засідання, оскільки треба, щоб члени комісії визначилися, в які дні їм зручно чергувати. До того ж ми ще не отримали попереднього списку виборців і чергування щодня поки що не має особливого сенсу.

Голова. Аргумент зрозумілий. Ставлю на голосування рішення про прийняття порядку денного у редакції, запропонованій головою комісії, за основу.

Голова. Хто «за»?

Секретар комісії: 11 

Голова. Хто проти? 

Секретар комісії: 0 

Голова. Хто утримався? 

Секретар комісії: 2 

Голова. Рішення прийнято».

Секретар заносить результати голосування до протоколу засідання.

Після цього голова комісії ставить на обговорення і на голосування кожну пропозицію (пропозиції), яка (які) поступила (ли) від членів комісії щодо порядку денного. 

До прикладу: «Голова. Надійшла пропозиція від члена ДВК Гомзи Івана Степановича внести до порядку денного питання про графік чергування у приміщенні комісії членів ДВК. Ставлю на голосування пропозицію Гомзи І.С., прошу визначитись.

Голова. Хто «за»?

Секретар комісії: 4 

Голова. Хто проти? 

Секретар комісії: 8 

Голова. Хто утримався? 

Секретар комісії: 1 

Голова. Рішення не прийнято».

Секретар заносить результати голосування до протоколу засідання.

Голова аналогічно ставить на голосування кожну іншу пропозицію членів комісії.

Голова комісії ставить на голосування протокольне  рішення про затвердження порядку денного з внесеними пропозиціями в цілому. Секретар заносить результати голосування до протоколу засідання.

До прикладу: «Голова. Ставлю на голосування рішення про прийняття порядку денного у редакції, запропонованій головою комісії, в цілому. Прошу голосувати.

Голова. Хто «за»?

Секретар комісії: 12 

Голова. Хто проти? 

Секретар комісії: 1 

Голова. Хто утримався? 

Секретар комісії: 0 

Голова. Рішення прийнято».

Секретар заносить результати голосування до протоколу засідання.


Після затвердження порядку денного голова комісії оголошує до розгляду перше питання порядку денного – «Про складення присяги членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 590001».

Голова комісії інформує, що повноваження члена комісії розпочинається зі складення присяги і оголошує складання присяги. Кожному члену комісії роздається текст присяги, який він повинен підписати.

До прикладу: «Голова. Відповідно до статті 38 Виборчого кодексу члени комісії повинні скласти присягу такого змісту: «Я, (прізвище, ім’я та по батькові), беручи на себе повноваження члена виборчої комісії та усвідомлюючи свою високу відповідальність перед Українським народом, присягаю додержуватися Конституції та законів України, чесно і сумлінно виконувати свої обов’язки, виходячи з принципів верховенства права, законності, об’єктивності та неупередженості, забезпечувати реалізацію і захист виборчих прав громадян України". Складання присяги здійснюється шляхом її підписання. Прошу підписати присягу. Нескладення присяги означатиме відмову від членства в комісії і є підставою для дострокового припинення повноважень члена комісії».

Після того, як члени комісії підписали текст присяги, здають їх голові комісії (або секретареві комісії).

Голова дільничної виборчої комісії видає кожному члену комісії посвідчення члена дільничної виборчої комісії.

Голова комісії оголошує розгляд наступного питання порядку денного – прийняття постанови про виконання членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 590001 повноважень у виборчій комісії на платній основі.

До прикладу: «Голова. Оголошується до розгляду наступне питання порядку денного - прийняття постанови про виконання членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 590001 повноважень у виборчій комісії на платній основі».

Голова надає слово для виступу заступнику голови комісії (або іншому члену комісії, який готував проект рішення).

До прикладу: «Голова. Надаю слово заступнику голови нашої комісії Білику Володимиру Сергійовичу, він готував проект рішення з цього питання. Прошу, Володимире Сергійовичу». 

Заступник голови комісії інформує присутніх про те, що відповідно до частини першої статті 212 Виборчого кодексу України, за рішенням дільничної виборчої комісії (яке має бути підтверджено ТВК, яка утворила ДВК) не більше двох членів дільничної виборчої комісії (голова, заступник голови, секретар або в разі їх відмови інші члени територіальної виборчої комісії) можуть виконувати свої повноваження у виборчій комісії на платній основі на підставі цивільно-правового договору між ними і виборчою комісією.

Виступаючий пропонує прийняти рішення, відповідно до якого у виборчій комісії на платній основі виконує повноваження голова комісії та  секретар комісії, оскільки за характером виконуваних обов’язків потрібен їх постійний зв'язок з комісією.

До прикладу: «Заступник голови комісії Білик В.С. «Шановні колеги! Для підвищення ефективності роботи нашої комісії велике значення буде мати, якщо будуть члени комісії, які на постійній, платній основі виконуватимуть свої обов’язки. Відповідно до частини першої статті 212 Виборчого кодексу України, за рішенням дільничної виборчої комісії (яке має бути підтверджено ТВК, яка утворила ДВК і яка здійснює її фінансове забезпечення) не більше двох членів дільничної виборчої комісії (голова, заступник голови, секретар або в разі їх відмови інші члени територіальної виборчої комісії) можуть виконувати свої повноваження у виборчій комісії на платній основі на підставі цивільно-правового договору між ними і виборчою комісією. Я пропоную, щоб на платній основі свої повноваження у нашій комісії виконували голова комісії Іваницька Юлія Леонідівна та секретар комісії Березенко Григорій Петрович. Оскільки за характером виконуваних обов’язків потрібен їх постійний зв'язок з комісією. Свою згоду на роботу в комісії на платній основі вони вже дали. Прошу прийняти постанову про виконання головою комісії Іваницькою Ю.Л. та Березенком Г.П. своїх повноважень на постійній основі і про надіслання цього рішення до ТВК щодо його затвердження».

Голова комісії запитує чи є пропозиції до запропонованого проекту постанови.  

Якщо немає заперечень, голова комісії ставить на голосування прийняття постанови «Про виконання повноважень у виборчій комісії членами дільничної виборчої комісії з місцевих виборів 25 жовтня 2020 року виборчої дільниці № 590001 на платній основі» у редакції, запропонованій заступником голови комісії. Секретар заносить результати голосування до протоколу засідання.

До прикладу: «Голова. Ставлю на голосування рішення про прийняття постанови «Про виконання повноважень у виборчій комісії членами дільничної виборчої комісії з місцевих виборів 25 жовтня 2020 року виборчої дільниці № 590001 на платній основі» у редакції, запропонованій заступником голови комісії в цілому. Прошу голосувати».

Голова. Хто «за»?

Секретар комісії: 13 

Голова. Хто проти? 

Секретар комісії: 0

Голова. Хто утримався? 

Секретар комісії: 0 

Голова. Одноголосно. Рішення прийнято».

Секретар заносить результати голосування до протоколу засідання.

Якщо є заперечення, голова комісії ставить на голосування прийняття проекту постанови «Про виконання повноважень у виборчій комісії членами дільничної виборчої комісії з місцевих виборів 25 жовтня 2020 року виборчої дільниці № 590001 на платній основі» у редакції, запропонованій заступником голови комісії, за основу. Секретар заносить результати голосування до протоколу засідання.

Голова комісії ставить на обговорення і на голосування кожну пропозицію (пропозиції), яка (які) поступила (ли) від членів комісії щодо осіб, які виконують повноваження на постійній основі.

Голова комісії ставить на голосування прийняття проекту постанови «Про виконання повноважень у виборчій комісії членами дільничної виборчої комісії з місцевих виборів 25 жовтня 2020 року виборчої дільниці № 590001 на платній основі» у редакції, запропонованій заступником голови комісії, з пропозиціями в цілому. Секретар заносить результати голосування до протоколу засідання.


Голова комісії оголошує розгляд наступного питання порядку денного – прийняття постанови «Про розподіл обов'язків між головою, заступником голови, секретарем та членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 590001 (до 24 жовтня 2020 року включно)».

До прикладу: «Голова. Оголошується до розгляду наступне питання порядку денного - прийняття постанови «Про розподіл обов'язків між головою, заступником голови, секретарем та членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 590001 (до 24 жовтня 2020 року включно)».

Голова надає слово для виступу члену комісії, який готував проект рішення. 

До прикладу: «Голова. Прошу до слова члена нашої комісії Москаленка Валентна Ігоревича, який готував проект цього рішення. Прошу, Валентине Ігоревичу».   

Доповідач (виступаючий) інформує про те, що для злагодженої роботи комісії, для вчасного виконання процесуальних дій ДВК у ході виборчого процесу необхідно чітко розподілити повноваження. За результатами свого виступу член комісії пропонує прийняти постанову «Про розподіл обов'язків між головою, заступником голови, секретарем та членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 590001 (до 24 жовтня 2020 року включно)».

До прикладу: «Член комісії Москаленко В.І.  «Шановні колеги! Для злагодженої роботи комісії, для вчасного виконання процесуальних дій ДВК у ході виборчого процесу, для усунення дублювання функцій в комісії необхідно чітко розподілити повноваження. Керуючись пунктом 3 частини четвертої статті 38 Виборчого кодексу України, Порядком організації роботи та ведення діловодства виборчих комісій з виборів Президента України, народних депутатів України, місцевих виборів, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 10 серпня 2020 року № 173, іншими актами законодавства України про вибори, за дорученням голови комісії мною було розроблено проект постанови «Про розподіл обов'язків між головою, заступником голови, секретарем та членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 590001 (до 24 жовтня 2020 року включно)», який Вам був попередньо розданий. Прошу підтримати».

Голова комісії звертається до членів комісії задавати питання до виступаючого.

До прикладу: «Голова. Колеги, питання дуже складне. Тому прошу задавати спочатку запитання пану Москаленку, а далі перейдем до пропозицій. Так, прошу, член комісії Польовий Іван Павлович.

Член комісії Польовий І.П. У мене в додатку до постанови у повноваженнях прописано «за дорученням голови ДВК приймає заяву у виборця, який за станом здоров'я не може особисто це зробити, про уточнення попереднього списку виборців (у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно) за місцем перебування виборця». Що це за повноваження і коли мені це виконувати?

Член комісії Москаленко В.І. Іване Павловичу, це повноваження реалізується під час уточнення списку виборців. Якщо виборець, який не може фізично за станом здоров'я з’явитися на дільницю, щоб написати заяву про уточнення списку виборців, то голова комісії може Вам доручити піти додому, де проживає виборець, щоб він Вам особисто передав написану ним заяву».

Член комісії Польовий І.П. Дякую, зрозуміло».    

Голова комісії звертається до членів комісії вносити свої пропозиції до проекту рішення.

До прикладу: «Голова. Прошу подавати свої пропозиції до проекту рішення. Так, прошу, член комісії Іван Гомза, які у Вас пропозиції?

Член комісії Гомза І.С. Колеги, у додатку до моїх функцій вписано «отримання виборчих скриньок в органі державної влади (місцевого самоврядування)». Я розумію, що там необхідно буде ці скриньки у розібраному вигляді переносини, але я за станом здоров’я не можу піднімати жодних вантажів. Я пропоную внести зміни до додатку: вилучити з моїх повноважень абзац третій: «від імені ДВК разом з заступником голови ДВК отримує від органів державної влади (органів місцевого самоврядування) виборчі скриньки в розібраному вигляді, збирає виборчі скриньки» і замінити його абзацом в такій редакції: «від імені дільничної виборчої комісії отримує від органу ведення Державного реєстру виборців попередній та уточнений списки виборців, іменні запрошення виборців». У той самий час з повноважень члена виборчої комісії Степанченка С.М. вилучити абзац третій: «від імені дільничної виборчої комісії отримує від органу ведення Державного реєстру виборців попередній та уточнений списки виборців, іменні запрошення виборців» і змінити його абзацом в такій редакції: «від імені ДВК разом з заступником голови ДВК отримує від органів державної влади (органів місцевого самоврядування) виборчі скриньки в розібраному вигляді, збирає виборчі скриньки». З Сергієм Степанченком ми вже це узгодили.

Голова. Сергію Миколайовичу Степанченко, Ви не заперечуєте щодо цієї пропозиції?

Член комісії Степанченко С.М. Ні, не заперечую. Підтримую.

Голова комісії ставить на голосування прийняття проекту постанови за основу, а потім – голосування по кожній пропозиції

До прикладу: «Голова. Ставлю на голосування рішення про прийняття постанови «Про розподіл обов'язків між головою, заступником голови, секретарем та членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 590001 (до 24 жовтня 2020 року включно)» у редакції, запропонованій членом комісії Москаленком за основу. Прошу голосувати.

Голова. Хто «за»?

Секретар комісії: 13 

Голова. Хто проти? 

Секретар комісії: 0

Голова. Хто утримався? 

Секретар комісії: 0 

Голова. Одноголосно. Рішення прийнято».

Секретар заносить результати голосування до протоколу засідання.

«Голова. Ставлю на голосування пропозицію члена комісії Гомзи І.С. щодо внесення змін до проекту: вилучити з повноважень Гомзи І.С. абзац третій: «від імені ДВК разом з заступником голови ДВК отримує від органів державної влади (органів місцевого самоврядування) виборчі скриньки в розібраному вигляді, збирає виборчі скриньки» і замінити його абзацом в такій редакції: «від імені дільничної виборчої комісії отримує від органу ведення Державного реєстру виборців попередній та уточнений списки виборців, іменні запрошення виборців». Одночасно: вилучити з повноважень члена виборчої комісії Степанченка С.М. абзац третій: «від імені дільничної виборчої комісії отримує від органу ведення Державного реєстру виборців попередній та уточнений списки виборців, іменні запрошення виборців» і змінити його абзацом в такій редакції: «від імені ДВК разом з заступником голови ДВК отримує від органів державної влади (органів місцевого самоврядування) виборчі скриньки в розібраному вигляді, збирає виборчі скриньки». Прошу голосувати.

Голова. Хто «за»?

Секретар комісії: 13 

Голова. Хто проти? 

Секретар комісії: 0

Голова. Хто утримався? 

Секретар комісії: 0 

Голова. Одноголосно. Рішення прийнято».

Секретар заносить результати голосування до протоколу засідання.

Таким чином голова комісії ставить на голосування всі пропозиції, які надійшли до запропонованого проекту постанови, і після цього ставить на голосування постанову в цілому.

До прикладу: «Голова. Ставлю на голосування рішення про прийняття постанови «Про розподіл обов'язків між головою, заступником голови, секретарем та членами дільничної виборчої комісії виборчої дільниці № 590001 (до 24 жовтня 2020 року включно)» у редакції, запропонованій членом комісії Москаленком, з пропозиціями Гомзи І.С., Васюри. К.Л., Горденка С.С. в цілому. Прошу голосувати.

Голова. Хто «за»?

Секретар комісії: 12 

Голова. Хто проти? 

Секретар комісії: 0

Голова. Хто утримався? 

Секретар комісії: 1 

Голова. Рішення прийнято».

Секретар заносить результати голосування до протоколу засідання.

Після завершення розгляду питань порядку денного голова комісії закриває засідання комісії.

До прикладу: «Голова. Колеги, сьогодні ми результативно попрацювали, розглянули всі питання порядку денного.  Засідання комісії оголошую закритим».УВАГА!

Приклад має рекомендаційний характер!
Приклад документа не має відношення до роботи реальних виборчих комісій, номери або назви яких можуть в ньому згадуватись. Номери або назви виборчих округів, дільниць, населених пунктів згадуються у прикладі виключно з ілюстративною метою. Будь-які збіги з прізвищами реальних осіб є випадковими.

Завантажити цей документ в форматі Microsoft Word можна за наступним посиланням: Орієнтовний сценарій проведення першого засідання ДВК

Додаткові документи Attachments
Ця стаття не містить додаткових документів.