Бібліотека » Розділи » Кілька розділів

Чи може особа, яка має право бути присутньою на засіданні ДВК, прибути до приміщення для голосування не до 20 години, а вже під час підрахунку голосів?


Ситуація:
Особа, яка згідно із Законом має право бути присутньою на засіданні ДВК, наприклад, кандидат у депутати, прибула до приміщення для голосування тоді, коли підрахунок вже триває. Чи зобов'язана ДВК впустити її?
Юридична кваліфікація та рекомендовані дії виборчої комісії:

Так,
ДВК має впустити цю особу. 
З одного боку, є право відповідної особи бути присутнім на кожному засіданні ВК. Ця норма є загальною за своїм змістом. Водночас у ч.12 ст.85 Закону, яка може вважатись спеціальною нормою, йдеться про те, що приміщення ДВК "зачиняється і у ньому залишаються…" відповідні особи. Тобто вказується на те, хто саме лишається із числа тих осіб, хто перебував у приміщенні на той момент, а не може прибути до приміщення ДВК потім, коли вже триватиме підрахунок голосів чи складатимуться протоколи. Разом з тим Закон не забороняє офіційному спостерігачеві чи представнику ЗМІ прибути на засідання пізніше його початку і бути далі присутнім. Така позиція відповідає нормам ст.13 Закону, принципам виборчого права та міжнародним зобов'язанням України в питаннях проведення виборів.
ДВК
має надати прибулій особі можливість бути присутньою на засіданні, звичайно, з дотриманням вимог Закону (від одного суб'єкта виборчого процесу, партії чи кандидата, може бути присутньою одна особа). Натомість в разі відмови вказана особа повинна може дії ДВК до суду (місцевого загального як адміністративного).
Додаткові документи Attachments
Ця стаття не містить додаткових документів.
Коментарі Comments
Ця стаття не містить коментарів, ви можете бути першим.
Статті по темі
Коли ОВК отримають бланки посвідчень для видачі офіційним спостерігачам?
Переглядів: 672 за період від Thu, Jun 20, 2019
Чи обов’язково кандидат в народні депутати повинен власноруч подавати до ЦВК документи на довірених осіб?
Переглядів: 877 за період від Thu, Jun 20, 2019
Чи повинен кандидат в народні депутати в одномандатному окрузі подавати до ОВК звіт щодо руху коштів свого виборчого фонду?
Переглядів: 1704 за період від Thu, Jun 20, 2019
Якими мають бути розміри інформаційного плакату кандидата в народні депутати?
Переглядів: 1042 за період від Fri, Jun 21, 2019
Що робити ОВК, коли при прийомі виборчої документації від ДВК немає повного комплекту?
Переглядів: 554 за період від Fri, Jun 21, 2019
Хто в комісії повинен здійснювати контроль за використанням виборчих фондів кандидатів?
Переглядів: 763 за період від Fri, Jun 21, 2019
Яким саме особам заборонено здійснювати добровільні внески до виборчих фондів партій чи кандидатів?
Переглядів: 870 за період від Sat, Jun 22, 2019
Чи може член ТВК бути одночасно довіреною особою кандидата в народні депутати?
Переглядів: 650 за період від Sat, Jun 22, 2019
Бібліотека відкрита як окремий розділ. Ви можете перейти у вбудований режим (необхідно мати логін і пароль).