Бібліотека » Розділи » Місцеві вибори 2015-2019 » Практичні поради та відповіді на запитання (місцеві вибори) » Підрахунок голосів, встановлення підсумків та результатів

Який алгоритм дій, якщо кандидат пройшов як депутат в одномандатному ВО до селищної ради та як депутат у багатомандатному ВО до районної ради?

Підкажіть, будь ласка, який алгоритм дій, якщо кандидат пройшов як депутат в одномандатному ВО до селищної ради та як депутат у багатомандатному ВО до районної ради. Кандидат відмовляється від одномандатного ВО на користь багатомандатного ВО (за ним в черзі до одномандатного ВО йде кандидат, який наступний за кількістю набраних голосів). На які статті та НПА потрібно посилатися при винесенні постанови комісії?

Відповідь:

РТВК має відмовити такому кандидату у депутати у реєстрації депутатом.
Цю ситуацію врегульовано ч.11 ст.86 Закону України "Про місцеві вибори": У разі обрання одного з кандидатів, включеного до виборчого списку від місцевої організації партії, депутатом у багатомандатному виборчому окрузі та депутатом у одномандатному виборчому окрузі, сільським, селищним, міським головою або старостою,такий кандидат вважається обраним відповідно депутатом у одномандатному виборчому окрузі, сільським, селищним, міським головою або старостою.
В багатомандатному ВО є інші, наступні за черговістю, кандидати з виборчого списку цієї саме політичної партії, а в ситуації виборів по одномандатному виборчому окрузі такого механізму не запроваджено. У разі відмови переможця від депутатського мандату в ОВО там доведеться проводити повторні вибори. Саме для запобігання подібним ситуаціям в Законі і було прописано цю норму.


Додаткові документи Attachments
Ця стаття не містить додаткових документів.
Коментарі Comments
Ця стаття не містить коментарів, ви можете бути першим.
Статті по темі
ТВК прийняла рішення про проведення повторного підрахунку голосів на ВД Чи можуть члени відповідної ДВК брати в ньому участь?
Переглядів: 2988 за період від Mon, Oct 5, 2015
Які протоколи про підрахунок голосів виборців складають СВК?
Переглядів: 8239 за період від Mon, Oct 12, 2015
При складанні протоколу ТВК про підсумки голосування у БВО, складаємо протоколи по кожному округу окремо? Чи один протокол на основі протоколів ДВК про підрахунок голосів виборців на ВД?
Переглядів: 7426 за період від Wed, Oct 14, 2015
СТВК виготовляє протоколи у кількості, що на 4 більше, ніж членів комісії, чи пише по одному примірнику протоколів?
Переглядів: 3759 за період від Fri, Oct 16, 2015
Як розрахувати кількість протоколів про результати голосування? Чи повинна сільська ТВК замовляти протоколи про районних та обласних депутатів?
Переглядів: 3687 за період від Fri, Oct 16, 2015
Чи обов’язково СВК має надати разом з бюлетенями для голосування і сейф-пакети для протоколів членам ДВК і де їх придбати? Чи може СВК замінити сейф-пакети на конверти формату А4?
Переглядів: 2653 за період від Sun, Oct 18, 2015
Який розпорядок роботи для сільської виборчої комісії 25 жовтня?
Переглядів: 3521 за період від Sun, Oct 18, 2015
Протокол дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці
Переглядів: 42454 за період від Mon, Oct 19, 2015
Після обрання сільського голови та депутатів сільської ради СВК повинна видати їм посвідчення. Чи є якась офіційно затверджена форма такого посвідчення?
Переглядів: 7659 за період від Wed, Oct 21, 2015
Постанова ДВК "Про визнання голосування на чергових виборах міського голови на виборчій дільниці недійсним"
Переглядів: 6132 за період від Wed, Oct 21, 2015
Бібліотека відкрита як окремий розділ. Ви можете перейти у вбудований режим (необхідно мати логін і пароль).